Spotkanie z pisarką Aliną Dunin

753
0
Udostępnij
Kiedy:
czerwiec 6, 2018@18:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2018-06-06T18:00:00+02:00
2018-06-06T18:15:00+02:00
Spotkanie z pisarką Aliną Dunin

Alina Dunin to pseudonim literacki pewnej tajemniczej szczecinianki. Jest z zawodu profesorem nauk przyrodniczych, a od 15 lat prowadzi własne wydawnictwo „Foka”.

Alina Dunin jest autorką książek „Mądrości Szeherezady” i „Być mężczyzną”. Jak mówi: „Obie książki służą poznaniu praw natury, które rządzą odruchami serc”. „Mądrości Szeherezady” reklamowane są jako „książka dla pań, które nie chcą być samotne, a „Być mężczyzną” to poradnik uczący, „jak zdobyć kobietę”. Spotkanie jest skierowane do wszystkich, którzy kiedykolwiek byli w związku damsko-męskim lub zamierzają w nim być. Po spotkaniu zapraszamy do otwartej dyskusji na tematy poruszane w książkach autorki.

A oto co o swojej twórczości mówi sama autorka:

Całe swoje życie zawodowe spędziłam wśród mężczyzn. Skończyłam wprawdzie żeńskie liceum, ale później weszłam w środowisko żeglarskie (bardzo wówczas „męskie”), a potem przez kilkadziesiąt lat byłam „belfrem” w szkole morskiej. Z niektórymi kolegami bardzo się zaprzyjaźniłam. Większość kobiet, które wchodziły w jakiś sposób do mojego życia, poznawałam niejako z drugiej ręki: jako żony, narzeczone, siostry, matki, przyjaciółki moich kolegów. Kiedy między nimi występowały jakieś konflikty, więc i oni, i one opowiadali mi o nich, ale były to różne wersje tych samych historii. Zaczęłam o tym myśleć, pewne rzeczy kojarzyć i zapisywać – najpierw na małych karteczkach, a potem w mniejszych i większych tomikach. Pisałam te książki przez dwadzieścia lat!”

Wstęp wolny.

Udostępnij

Dostępność cyfrowa