Sie
4
sob
Europejskie warsztaty teatralne po hasłem: „Czym jest mémoire, Erinnerung, pamięć?” @ Lyon (Francja), Genshagen (Niemcy), Szczecin (Polska)
Sie 4@18:00 – Sie 20@10:30

Europejskie warsztaty teatralne po hasłem:
„Czym jest mémoire, Erinnerung, pamięć?” – poświęcone 100-leciu zakończenia I wojny światowej w Europie oraz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dom Kultury „13 Muz” wraz z partnerami z Francji i Niemiec organizuje wydarzenie wpisujące się w cykl imprez związanych ze 100-leciem zakończenia I wojny światowej w Europie i tym samym z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

W sierpniu organizujemy duży europejski projekt wymiany młodzieży poświęcony tej tematyce, budujemy razem spektakl teatralny, który pokażemy w Lyon, Genshagen pod Berlinem i w Szczecinie – w Domu Kultury „13 Muz”.
Cały projekt składa się z trzech części i jest realizowany w trzech krajach tak zwanego Trójkąta Weimarskiego: Francji, Niemczech i w Polsce, w dniach 4-20.08.2018 roku.

Część I: 4-12.08. Lyon (Francja)
Część II: 12-16.08. Genshagen (Niemcy)
Część III: 16-20.08. Szczecin (Polska)

Ze strony polskiej w projekcie bierze udział młodzież ze szczecińskich szkół średnich.
W dniach 16-20 sierpnia będzie miała miejsce III część – właśnie w Szczecinie, kiedy to będziemy gościć młodzież z Francji i Niemiec.

Zakończenie wraz ze spektaklem finałowym zaplanowane jest na 18 sierpnia o godz. 17.00 w Domu Kultury „13 Muz” w Szczecinie.

Spotkanie w Szczecinie będzie częścią finałową trwającego dwa tygodnie projektu teatralnego, którego głównym celem jest stworzenie wspólnego spektaklu na założony wcześniej temat.

Cel spotkania:
Europejczycy z trzech krajów wspólnie zastanowią się nad tematem historycznym, jakim była i nadal jest w świadomości ludzi I wojna światowa – zwana „Wielką wojną”, czym była dla Europy i jaka jest aktualnie o niej pamięć oraz czym jest pamięć o tamtych wydarzeniach dla nas współczesnych?
Dla polskich uczestników będzie to także czas refleksji o naszej historii i tym samym upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Wyrazem artystycznym tych refleksji oraz całego
przedsięwzięcia będzie spektakl teatralny pokazany w trzech miejscach Europy:

1. w Teatrze des Asphodeles w Lyon (Francja)
2. w Pałacu Fundacji Stiftung Genshagen (Niemcy)
3. w Domu Kultury „13 Muz” w Szczecinie (Polska)

W całym projekcie bierze udział 30 uczestników wraz z opiekunami. Nad spektaklem w trzech mieszanych grupach międzynarodowych pracować będzie młodzież pod kierunkiem trzech doświadczonych instruktorów. Współpraca między tymi liderami trwa już od dłuższego czasu i zaowocowała w przeszłości kilkoma udanymi projektami we Francji, Niemczech i w Polsce.

Prowadzący warsztaty to:
1. Frédéric Tessier – francuski aktor i reżyser, kieruje teatrem Théâtre 2000. Gra także w przedstawieniach i uczy tradycyjnego włoskiego teatru Commedia dell’arte w Theatre des Asphodeles w Lyon.
2. Charlotte Stolz – reżyserka i pedagog teatralny z Niemiec, na co dzień pracuje w Berlińsko-Brandenburskim Instytucie Współpracy Francusko-Niemieckiej w Europie Stiftung Genshagen pod Berlinem tworząc międzynarodowe projekty kulturalne.
3. Janusz Janiszewski – aktor, reżyser i animator kultury, na co dzień pracuje w Domu Kultury „13 Muz” w Szczecinie na stanowisku kierownika programowego oraz w Gryfińskim Domu Kultury jako instruktor prowadząc dwa teatry: młodzieżowy Teatr Uhuru oraz seniorów – Tearr Eliksir. Od 20 lat współpracuje z wieloma ośrodkami kultury w Polsce i za granicą współtworząc z nimi projekty teatralne i artystyczne.

CZĘŚĆ III PROJEKTU W SZCZECINIE
jest dofinansowana przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM).

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Organizator:
Dom Kultury „13 Muz” / Culture Center „13 Muses”.
Pl. Żołnierza Polskiego 2
70-551 Szczecin, Poland
www.13muz.eu / fb.com/13muz

Naszymi partnerami są:
Teatr Des Asphodeles z Lyon (Francja)
oraz Berlińsko-Brandenburski Instytut Współpracy Francusko-Niemieckiej w Europie Stiftung Genshagen (Niemcy).

Koordynator projektu:
Janusz Janiszewski
Dom Kultury „13 Muz”
e-mail: j.janiszewski@13muz.eu
mobile: +48 501791491

Wydarzenie uzyskało Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Szczecin.

 

 

 

Wsparcie dla projektu w Europie:

FRANCJA

NIEMCY

  • Delegatura Rządu Federalnego ds. Kultury i Mediów
  • Francusko-Niemieckie Biuro ds. Młodzieży (OFAJ)
  • Deutsch-Polnisches Jugendwerk (Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży DPJW)
  • Fundacja Gottfrieda Michelmanna

POLSKA

Sie
25
sob
Sensoryczna ścieżka „TWORZĘ SIĘ!”/ PLAC ZABAW Z WYOBRAŹNIĄ
Sie 25@12:00 – 14:00

Twórcza ekspresja najbardziej uwalnia się podczas nieskrępowanej, radosnej i wolnej zabawy. Zapraszamy małe dzieci wraz z rodzicami do eksperymentalnej, otwartej przestrzeni doznań i wrażeń sensorycznych na świeżym powietrzu.

Prowadzenie i przygotowanie Ścieżki Sensorycznej: Magdalena Gardas, Karolina Sabat, Paulina Ratajczak

Uczestnicy: dzieci 2-5 lat, dorośli

Na warsztaty, spacer, ścieżkę, grę i opowieści wstęp jest wolny. Zapisy: tworzesie@gmail.com. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury13 Muz”.

Wydarzenia odbywają się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie” i współfinansowane są przez Miasto Szczecin. Kuratorem projektu jest Paulina Ratajczak.

Miejsce: TWORZĘ SIĘ w Domu Kultury  „13 Muz”, pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin (wejście od ul. Tkackiej )

Szczegółowy program na tworzesie.pl  oraz facebook.com/PrzepraszamTworzeSie

Sie
26
nie
Niedziele w Tajemniczym Ogrodzie
Sie 26@11:00 – 13:00
Niedziele w Tajemniczym Ogrodzie

W każdą niedzielę od kwietnia do sierpnia* zapraszamy Was do niezwykłego miejsca. Nie musicie jechać daleko, żeby do niego trafić… bo znajduje się ono w Szczecinie! W samym centrum miasta traficie do przestrzeni pełnej tajemnic… Gdzie będziecie odkrywać i poznawać oraz doświadczać emocji towarzyszących eksplorowaniu nowego i nieznanego. Odwiedźcie Tajemniczy Ogród 🌿🌱🌿!
Brzmi tajemniczo?
Możemy zdradzić, że miejsce znajduje się w galerii TWORZĘ SIĘ. WSTĘP WOLNY…

DLA KOGO?
Dla małych i dużych. … dla osób indywidualnych i małych grup (do 6 osób). 

ZAPISY obowiązują grupy zorganizowane powyżej 6 osób. Zapisy i dodatkowe informacje:
tworzesie@gmail.com

*19.08 – nieczynne.

Wrz
1
sob
Nadęte Warsztaty
Wrz 1@09:00 – 13:00
Nadęte Warsztaty

NADęTE WaRSZtATy – to cykliczne zajęcia dla dzieci przy muzyce granej na żywo przez Żeńską Orkiestrę Dętą „Olimpia”. Celem warsztatów jest nauka rozpoznawania i rozróżniania emocji poprzez muzykę, którą dzieci będą tworzyć (razem z orkiestrą) słuchać jej i tańczyć w jej rytm. Na zajęciach dzieci będą poznawać instrumenty, płynącą z nich muzykę, będą uczyć się rytmów i dźwięków. Każde kolejne warsztaty podejmować będą temat innej emocji. Poza emocjami na warsztatach dzieci będą miały szanse poznać instrumenty, muzykę dętą i muzyków.

Udział dziecka w warsztatach jest możliwy tylko w obecności rodzica lub opiekuna.

Od września warsztaty są płatne, dziecko 5zł , dorosły 10zł. Na każdą grupę jest ograniczona liczba biletów tj. 25 szt dla dzieci i 40 szt dla dorosłych. Kup bilet

Data 01.09.2018r.

Godz. 9:00 (grupa 0-2 lat)

Godz. 10:30 (grupa 2-4 lat)

Godz. 12:00 (grupa 4-6 lat)

Paź
10
śr
koncert Woody Sez (USA), support my z delty (PL)
Paź 10@19:00 – 21:00

FANTASTYCZNY ZESPÓŁ „WOODY SEZ” Z NOWEGO JORKU – PO RAZ PIERWSZY W POLSCE!

WOODY SEZ jest radosnym, pełnym energii i pozytywnych emocji zespołem, który wykonuje pieśni Woody Guthriego – jednego z najważniejszych bardów muzyki folkowej.

Woody Sez to czwórka utalentowanych muzyków związanych ze sceną nowojorską, Broadwayem i tamtejszym uniwersytetem muzycznym. Znakomicie opanowali oni grę na wielu instrumentach, takich jak gitara, skrzypce, drumla czy cymbały. Przywrócili również do życia wiele postaci, które są ważnymi bohaterami niesamowitej historii Woody Guthriego.

Połączenie wspaniałej gry aktorskiej, pasjonującej historii Guthriego i synergii ponadczasowych pieśni – folkowych hymnów, tworzą razem widowisko, które trzeba zobaczyć. Woody Guthrie opowiadał o problemach zwykłego człowieka, uprzedzeniach, wykluczeniu, ale i nadziei, szacunku, miłości, podobnie jak muzyka zespołu Woody Sez.

The Rock and Roll Hall of Fame nazwało Woody Guthriego – „niezwykłym bohaterem folku”, człowiekiem, który w latach 30. i 40. przetransformował ballady folkowe w muzykę sprzeciwu i komentarz społeczno – polityczny. Guthrie otworzył drogę takim artystom jak Bob Dylan, Bruce Springsteen, Ramblin’ Jack Elliott, John Sebastian, Phil Ochs, Tom Paxton i wielu innym twórcom muzyki folk i rock. Pełen nieograniczonej wolności i ciekawości świata Woody Guthrie, prowadził kolorowe życie, które przeszło do legendy i mocno wpłynęło na kulturę Ameryki XX w.”

Liderem zespołu Woody Sez jest Andy Teirstein – spiritus movens nowojorskiej bohemy artystowskiej. Jego twórczość kompozytorska inspirowana jest bogatymi i różnorodnymi ludowymi korzeniami współczesnej kultury. Muzyka Teirsteina została opisana przez „The New York Times” i „The Village Voice” jako „magiczna”, „genialna” i „znakomicie wykonana”.

Teirstein był uczniem Leonarda Bernsteina, Henryego Branta, Bruce’a Saylora i Davida Dela Tredici. Komponuje on muzykę do sal koncertowych, filmu i teatru. Jest laureatem nagród m.in. National Endowment for the Arts, New York Foundation for the Arts oraz American Composers Forum. Obecnie jest dyrektorem Translucent Borders – międzynarodowej instytucji, propagującej kulturę tańca i muzyki w różnych krajach świata.

http://www.woodysez.com/

https://www.youtube.com/watch?v=Q2ve1vYwUdg

  

Jako support zagra dobrze znany szczecińskiej publiczności zespół my z delty. 

historia

Zespół, a początkowo jako projekt powstał w Szczecinie w sierpniu 2010 roku.

Założycielem grupy jest gitarzysta Wojtek WÓJCIK. Jego inspiracje to kultura delty Missisipi, gdzie spędził kilka lat, ucząc się miejscowej muzyki.

Do współpracy zaprosił artystę i plastyka Brunona TODE, który okazał się dla „Delty” znakomitym tekściarzem. Dodatkowo Tode stanął za mikrofonem występując studyjnie w kilku utworach grupy.

Współautorem muzyki i drugim gitarzystą jest Krzysiek SEROCZYŃSKI, a solidną sekcję rytmiczną tworzyli Kuba MAY (perkusja) i Tomek ZIENKOWICZ (tuba). W pierwszej odsłonie zespół wokalnie uzupełniali Waldek KULPA i Daniel BASIŃSKI oraz Mariusz ZARZECZNY, który także gra na harmonijce. Wcześniej z zespołem koncertował i nagrywał studyjnie Michał MITSCHKE (gitara basowa, kontrabas). Projekt my z delty charakteryzował się tym, że oprócz składu podstawowego na koncerty i do studia zapraszani byli goście. Z „Deltą” współpracowali m.in.:
„Toscho” Todor TODOROVIC (niemiecki bluesman), Przemek WALICH (Teatr Współczesny), Mario CORDINA i Paweł TKOCZ („Skambomambo”), Marek KAZANA – saxofon.

W szczecińskim „Obladi Studio” powstają studyjne nagrania grupy, tam też została nagrana płyta „autoblues”. Realizacją nagrań zajmuje się Wojtek Wójcik, a masteringiem płyty Grzegorz Piwkowski.

my z delty to już dobrze znany nie tylko szczecińskim fanom bluesa zespół, który w 2013 roku zagrał na Festiwalu Muzycznym im. Ryśka Riedla, na Festiwalu Akustyczeń oraz na wielu przeróżnych koncertach i imprezach. W maju 2013r. nagrali swoją pierwszą płytę „autoblues”, na której znalazło się wiele ciekawych kompozycji, między innymi związanych ze Szczecinem.

my z delty to powrót do prostoty i muzycznych korzeni, gdzie oprócz dźwięków liczy się również tekst, opowieść. Skład grupy to ludzie działający w różnych dziedzinach kultury i sztuki.

nowe brzmienie

Od 2014 roku my z delty to już bardziej zespół niż projekt.

15 i 16 sierpnia 2014 wybrali się na dwa festiwale bluesowe, zagrali w bardzo akustycznym składzie i zostali laureatami obu konkursów. 15 sierpnia na Kodex Blues Festiwal w Słupcy zespół zajął 3 miejsce, dzień później na Chojnice Blues Festiwal został zdobywcą Grand Prix!!!

13 czerwca 2015 zespół zdobył nagrodę publiczności na festiwalu Łęczyce 2015. 10 czerwca 2017 – III miejsce na festiwalu „Piła czuje bluesa”. W 2018 r. został laureatem II nagrody na XI Festiwal Ścinawski Blues nad Odrą. W 2018 zagrali na Kraśnik Blues Meeting, w tym roku we wrześniu zagrają na Rawa Blues Festival wybrani spośród wielu wykonawców z całego świata. Do naszych szczecińskich utytułowanych przedstawicieli bluesa jak AFTER BLUES czy Free Blues Band dołączył więc kolejny dobry zespół.

Obecny skład to: Wojciech Wójcik (gitary), Krzysztof Seroczyński (gitary), Tomasz Zienkowicz (tuba), Waldemar Kulpa (wokal), Mariusz Zarzeczny (harmonijka).

https://www.facebook.com/MyZDelty

 

Organizator: SZOK – Stowarzyszenie Szczecińska Offensywa Kulturalna

Bilety 50-65 zł w przedsprzedaży dostępne online na www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej) oraz w dniu koncertu w DK „13 Muz”.

Paź
12
pt
Koncert Riffertone
Paź 12@19:00 – 21:00

Riffertone to rodzinny duet wywodzący się ze Śląska Cieszyńskiego. Zrodził się spontanicznie z inicjatywy gitarzysty Alberta Kokoszewskiego oraz wokalisty Jarosława Krużołka w 2006 roku.

Zespół Riffertone na swoich koncertach prezentuje kompozycje sięgające różnych stylistyk (pop,blues, jazz i inne) by każdy odnalazł coś dla siebie.

W 2011 roku formacja zgłosiła swoje utwory do przeglądu zespołów muzycznych „Zrób Głośniej!” organizowanego przez T-mobile i zakwalifikowała się do finału. Jako laureaci konkursu trafili do „Muzycznej Owczarni”, w której szlifowali talenty u boku takich osobowości muzycznych jak: Wojtek Olszak, Kuba Badach, Piotr Cugowski, Wojtek Pilichowski, Marek Raduli czy Tomasz Łosowski.

W lipcu 2012 roku duet zdobył I-sze miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu „Carpathia 2012” w Rzeszowie.

W marcu 2013 roku Riffertone wystąpił w Sali Kongresowej jako support Mick’a Hucknall’a, lidera i wokalisty legendarnej grupy Simply Red, zaś w listopadzie byli supportem polskiej trasy Electric Light Orchestra. W 2014 roku zespół brał udział w 7 edycji „Must be the Music” – dotarł do półfinału.

We wrześniu 2014 roku nakładem wydawnictwa AGORA ukazał się debiutancki album zespołu Riffertone – „Someday, somewhere” zawierający 13 autorskich kompozycji. Producentem płyty był Kuba Badach. W nagraniach udział wzięli wspaniali muzycy, min. sekcja rytmiczna zespołu Poluzjanci, Wojtek Olszak, Jan Smoczyński i wiele innych.

Obecnie zespół Riffertone oprócz koncertów autorskich, występuje na jednej scenie wraz z Anną Dąbrowską, Natalią Kukulską, Piotrem Cugowskim i Kubą Badachem w aranżowanym przez Jacka Piskorza koncercie „Tribute to Michael Jackson Symfonicznie”.

Ważniejsze osiągnięcia zespołu Riffertone:

2011 – Laureaci I nagrody w przeglądzie muzycznym „Zrób Głośniej” organizowanego przez sieć T-Mobile.

2012 – Zdobywcy I-szego miejsca podczas Międzynarodowego Festiwalu „Carpathia” w Rzeszowie

2012 – Uczestnik Dni Otwartych z okazji 60-cio lecia TVP

2013 – Support Mick’a Hucknall’a, lidera i wokalisty legendarnej grupy Simply Red.

2013 – Support polskiej trasy Electric Light Orchestra

2014 – Półfinały Must be the Music

2015 – Finał eliminacji do przystanku Woodstock

2015 – Poznański koncert muzyki filmowej: James Bond

2015-2018 – Trasa koncertowa Tribute to Michael Jackson symfonicznie

Podczas występu duet zaprezentuje nowe kompozycje.

Po koncercie będzie można nabyć EP-kę zapowiadającą drugą płytę.

Skład zespołu:

Jarek Krużołek – wokal

Albert Kokoszewski – gitara elektryczna

https://www.facebook.com/Riffertone/

https://www.youtube.com/user/Riffertone

Bilety 30 zł w przedsprzedaży dostępne online na www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej) oraz w dniu koncertu w DK „13 Muz” w cenie 40 zł.

Lis
9
pt
Sönke Meinen, światowy fenomen fingerstyle na żywo
Lis 9@19:00 – 21:00

Sönke Meinen pomimo młodego wieku zdołał wspiąć się na najwyższe muzyczne szczyty, co bywa udziałem bardzo nielicznej grupy wykonawców! W swojej muzyce łączy z absolutną wirtuozerią takie gatunki jak jazz, muzykę ethno, pop i klasyczną! W środowisku gitarowym uznawany jest za absolutnie pierwszoligowego „gracza”, a co szczególnie cieszyć powinno publiczność, że jest on wybitnie „scenicznym zwierzęciem”, ponieważ to właśnie scena jest jego najbardziej ulubionym środowiskiem!

Sönke Meinen począwszy od pierwszych występów zdobył całą masę nagród, których ukoronowaniem było zdobycie 2016 roku nagród na dwóch największych międzynarodowych konkursach gitarowych: „Guitar Masters” (pierwsza nagroda) i „European Guitar Award” (nagroda sponsoringowa). Australijska legenda, gitarzysta Tommy Emmanuel przedstawia Sönke Meinen jako „jednego z najbardziej kreatywnych gitarzystów na światowej scenie”!

Sönke Meinen urodził się w Niemczech w Aurich, we Wschodnia Fryzja, w 1991 roku, a nauki pobierał w „College of Music” w Dreźnie, gdzie współpracował ze znakomitymi muzykami takimi jak Thomas Fellow, Stephanem Bormannem czy Reentko Dirks. Od ukończenia studiów w 2017 roku występuje na całym świecie, nie tylko na koncertach solowych, ale także z gitarzystą Philippem Wiechertem, duńskim wirtuozem skrzypiec Bjarke Falgren oraz wokalistką jazzową Anną-Lucią Rupp.

Oprócz działalności koncertowej jako gitarzysta, jest Sönke również inicjatorem Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego „Freepsum”, który co roku odbywa się od 2011 roku w Niemczech.

http://www.soenkemeinen.com/

https://www.facebook.com/soenkemeinenmusic/

https://www.youtube.com/user/soenke91

Organizator: SZOK – Stowarzyszenie Szczecińska Offensywa Kulturalna

Bilety 50-65 zł w przedsprzedaży dostępne online na www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej) oraz w dniu koncertu w DK „13 Muz”.

Lis
14
śr
Jozef van Wissem – mistrz lutni na żywo w „13 Muzach”!
Lis 14@19:30 – 21:30

Wchodzenie w świat Józefa van Wissem polega na poddaniu się nieuchronności – i ponadczasowości – niezwykłej muzyki tworzonej zgodnie z własnym pulsem artysty, ale i niezwykle twórczy. Van Wissem wprowadza słuchacza w swój prywatny świat, oglądany przez zadymione szkło, tak wielka jest intensywność jego muzyki. Kluczem do niej jest zarazem zwięzłość, prostota, bezpośredniość.

Van Wissem to „zarówno awangardowy kompozytor, jak i barokowy lutnista, a więc nie daleki od dychotomii” (New York Times). „Przenosi hermetyczną muzykę lutniową z akademickich piedestałów do bardziej dostępnych kręgów” (Pitchfork). „Wykonał ponad 800 koncertów solowych na lutni na całym świecie, w tym na prestiżowych festiwalach rockowych, takich jak ATP i Primavera Sound, wykonując na nim swój utwór specjalnie na tą okazję skomponowany, jedyny w swoim rodzaju! W 2013 van Wissem otrzymał nagrodę na Festiwalu Filmowym w Cannes za najlepszy soundtrack do filmu „Tylko kochankowie przeżyją” w reżyserii Jima Jarmusch’a, którego jest ulubionym kompozytorem. Van Wissem grał na żywo i nagrywał z Jimem Jarmuschem, Tildą Swinton i Zolą Jesus. Na jego najnowszej płycie zatytułowanej When „Shall This Bright Day Begin” także śpiewa. Barokowo stylizowane tańce przeplata z linią wokalną nadając im delikatne okultystyczne piękno”.

Koncerty Jozefa van Wissem to swoiste misteria muzyczne z nutą mrocznej wizji świata! 

http://www.jozefvanwissem.com/

https://www.facebook.com/jozef-van-wissem-103993546315254/

https://www.youtube.com/user/jozefboys/feed

Organizator: SZOK – Stowarzyszenie Szczecińska Offensywa Kulturalna

Bilety 50-65 zł w przedsprzedaży dostępne online na www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej) oraz w dniu koncertu w DK „13 Muz”.